Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Poniedziałek, 30 marca 2020 Godz.: 08:24:26 Imieniny: Amelii, Dobromira, Kwiryna, Leonarda Czytających: 5585 Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych/Kraj

Podjacki za likwidacją stref

Wtorek, 25 lutego 2020, 13:48, ostatnia aktualizacja: 2020-02-27 07:06
red
Miej świadomość
Polak, który odmówił Fordowi (3)

Polska Poniedziałek, 12:05
11 listopada 2019

 
Najnowsze ogłoszenia
Przyjmę gruz
Rowerek początkujący
Kierowca B
Krzesełko do karmienia
Wózek. Parasolka
Wózek 3 w 1
Biurko
Zestaw do instalacji satelitarnej
Buty chł. 17cm.i 18cm
Komplet dziecięcy Drewex
Kompleksowe remonty i wykończenia wnętrz
Kupię stare wyroby ze srebra 694972047
Mieszkanie, dom dla pracowników 15 osób
Cyklinowanie
Drewno kominkowe opałowe
Szukam pracy dorywczej
Drewno opałowe kominkowe
Serwis okien i drzwi
Sprzedam lodówkę
Podejmę pracę

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. użyczone

Niezależny kandydat na Prezydenta RP Wojciech Podjacki, upublicznił właśnie część swojego programu, dotyczącą rozwoju przedsiębiorczości w Polsce. Jednym z jego punktów programu jest likwidacja Specjalnych Stref Ekonomicznych.

ROZWÓJ PRZEDSIĘBIORCZOŚCI


Fundamentem naszej narodowej gospodarki są polskie przedsiębiorstwa i rodzimy kapitał, ponieważ to one wypracowują ogromną część polskiego PKB, zatrudniają największą liczbę pracowników i dokonują największych inwestycji, a także wpłacają najwięcej podatków do budżetu. Dlatego polski przedsiębiorca zasługuje na szacunek oraz wsparcie i ochronę ze strony państwa. Tymczasem musi zmagać się z wszechobecną biurokracją i uciskiem fiskalnym, a także z nieuczciwą konkurencją ze strony obcego kapitału, który korzysta z rozlicznych preferencji i zwolnień podatkowych. Polscy przedsiębiorcy nieustannie budują siłę ekonomiczną naszego kraju, lecz do pełnego uruchomienia narodowego potencjału gospodarczego potrzebne jest stworzenie warunków sprzyjających rozwojowi rodzimych firm. W tym celu należy:

1. Zmniejszyć obciążenia finansowe dla przedsiębiorców poprzez wprowadzenie dobrowolności opłacania składek społecznych do ZUS (emerytalnej, rentowej i wypadkowej), likwidację obowiązkowej składki na Fundusz Pracy oraz podwójnego oskładkowania zdrowotnego. Przedsiębiorcom, którzy zdecydują się na opłacanie składek społecznych do ZUS należy obniżyć ryczałt do poziomu 30% płacy minimalnej.

2. Wprowadzić niski i liniowy podatek dla przedsiębiorców będących płatnikami PIT w wysokości 10% uzyskiwanych dochodów oraz zwolnić z podatku dochodowego nowych przedsiębiorców przez pierwsze 2 lata prowadzenia działalności gospodarczej. Trzeba też zapewnić polskim przedsiębiorcom łatwiejszy dostęp do funduszy publicznych przeznaczonych na rozwój aktywności gospodarczej oraz niskooprocentowanych i gwarantowanych przez państwo kredytów.

3. Uprościć przepisy prawa, które powinny zapewnić większą swobodę prowadzenia działalności gospodarczej i lepszą ochronę polskim przedsiębiorcom oraz ograniczyć liczbę koncesji, zezwoleń i zakazów wykonywania pewnych rodzajów działalności. Niezbędne jest również uproszczenie procedur skarbowo-kontrolnych poprzez ograniczenie zakresu sprawozdawczości, skrócenie okresu przedawnienia zobowiązania podatkowego i konieczności przechowywania dokumentacji finansowej do 3 lat, zniesienie obowiązku posiadania kas fiskalnych oraz podniesienie limitu uprawniającego do zwolnienia podmiotowego z VAT do 500 000 zł. Należy też znieść zakaz handlu w niedziele dla mikroprzedsiębiorców oraz zwolnić ich z obowiązku wysyłania Jednolitego Pliku Kontrolnego (JPK), a także zlikwidować zbędne procedury administracyjne i wprowadzić nakaz informowania przedsiębiorców drogą pocztową (tradycyjną lub elektroniczną) o zmianach w przepisach oraz znieść opłaty skarbowe za wydawanie zaświadczeń i kary finansowe za drobne uchybienia.

4. Znieść preferencje podatkowe dla zagranicznych koncernów i banków, które powinny w większym zakresie zasilać polski budżet. Dlatego należy zlikwidować Specjalne Strefy Ekonomiczne oraz zastąpić CIT podatkiem przychodowym w wysokości od 2 do 5%, a także wprowadzić opłatę od transferu środków za granicę w wysokości 1%. Dla wyrównania warunków konkurencji na krajowym rynku i udzielenia wsparcia rodzimej wytwórczości pożądane jest również zastosowanie niższych stawek VAT na produkty polskiego pochodzenia oraz wprowadzenie obowiązku znakowania towarów informacją o kraju ich pochodzenia.
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Polityka 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  25-02-2020 16:27 | ~Słuchacz | *.dialog.net.pl (62.87.*.*)
Już myślałem,że zagłosuję na niego, ale jemu nie chodziło o likwidację stref wolnych od plastiku.

  25-02-2020 17:09 | ~Tom | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Bałwan. Już chciałem odnieść się merytorycznie to tych propozycji, ale po chwili zorientowałem się, że to tak jakbym chciał "Alicję w Krainie Czarów" potraktować jak reportaż i pod tym kątem go oceniać. Brakuje jeszcze 20% ulgi na zakup 1-go telewizora dla blondynów.

  25-02-2020 17:18 | ~Wiktor | *.gprs.plus.pl (37.248.*.*)
Bo?

  25-02-2020 17:24 | ~ksiegowy | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Ten człowiek ma faktycznie jedynie realistyczne postulaty jakie są w stanie nas gospodarczo a wiec i politycznie uratować. Założę się ze obecna banda go nie dopuści ale i bandę zniszczy okupant.Bo PiS zatopi projekt Polska.

  25-02-2020 17:36 | ~olo | *.adsl.tpnet.pl (83.26.*.*)
Chłopczyku Polska nie jest już suwerennym krajem ,wiekszość przepisów np podatki bankowe ,koncernów , firm , marketów , decyzje kto ile ma płacić zapadają w Brukseli lub w Berlinie , w Polsce to nawet już przepisy sądów i prawa nie można zmienić , jeszcze co można legalnie to sobie w domu i na ulicy ,, poszczekać,,

  25-02-2020 22:17 | ~Strażak Sam | *-gprs410116.centertel.pl (37.47.*.*)
Niemerytoryczny to jest Twój komentarz Tomie. Na moje oko, jako przedsiębiorcy z kilkuletnim stażem, postulaty Pana Podjackiego są realistyczne i możliwe do szybkiego wdrożenia.100% konkretów, czego trudno szukać u innych kandydatów. Liczę, że podejmiesz dyskusję i dowiemy się wszyscy, która z tych propozycji dokładnie sprawiła, że postanowiłeś obrazić tego człowieka, zamiast rzeczowo go "wypunktować".

  26-02-2020 06:16 | ~Radek |  (157.25.*.*)
A ty znów PiS,PiS,PiS itd.... itd.....i tak co dzień od rana do wieczora do znudzenia PiS. Czy ty jeszcze potrafisz o czymś innym myśleć? To już u ciebie jakaś chorobliwa fobia jest hahahahah

  26-02-2020 07:20 | ~Księgowy | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Stawiam że kolejnych rządów PO-PiS Polska nie przetrwa. Niestety.

  26-02-2020 10:06 | ~Pała Wodza | *-gprs240112.centertel.pl (31.60.*.*)
Zamiast likwidować, niech utworzy strefy wolne od LGBT!

  26-02-2020 11:32 | ~Tom | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Kolego strażaku, z braku czasu podam pierwsze z brzegu : Ad.1 W PL, tak jak prawie wszędzie emerytury wypłacane są w systemie tzw. następstwa pokoleń. Państwa nie stać na likwidację składek ZUS (bo tym byłaby jej dobrowolność) bo nie byłoby z czego płacić dzisiaj emerytur, Ad.9 Absurd sprzeczny z traktatem o Unii Europejskiej, Ad.7 Wszystkie przepisy są już publicznie ogłaszane. Kandydat na prezydenta myli info o zmianach w prawie, z doradztwem prawnym, itd. A tak w ogóle pomyliły mu się wybory prezydenckie z parlamentarnymi. Od spraw gospodarczych jest rząd.

  26-02-2020 11:34 | ~Tom | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
To nie fobia, ale on jest pier..nięty.

  26-02-2020 12:53 | ~Strażak Sam | *-gprs410890.centertel.pl (37.47.*.*)
Tak więc po kolei: Ad. 1 - Według wyliczeń bodajże polskiego związku przedsiębiorców, ZUS straciłby na tym rozwiązaniu ok. 5 mld zł rocznie. Natomiast według oficjalnych danych rządu, skarb państwa na przestrzeni lat 2005-2015 stracił ponad 500 mld zł, wskutek uprzywilejowania lub machlojek zagranicznych koncernów. Masz odpowiedź, gdzie szukać brakujących pieniędzy. Ad. 9 - Nie interesują mnie rozporządzenia i traktaty UE, jeśli ingerują w naszą politykę wewnętrzną. Jeśli Unia nas ogranicza i więcej tracimy na członkostwie w niej niż zyskujemy, to znaczy, że należy opuścić towarzystwo. Z tego co się rozeznałem w internecie, Pan Podjacki sprzeciwia się dyktatowi Unii, co może oznaczać tendencje w kierunku Polexitu, dlatego też ten punkt programu uważam za wiarygodny i zbieżny z profilem kandydata. Ad. 7 Ja prowadzę firmę od kilku lat i nigdy nie otrzymałem ŻADNEJ informacji o istotnych dla mnie zmianach w przepisach. W 2013 roku, kiedy wchodziło nowe rozporządzenie ws. wystawiania faktur (zniesiono rachunki, a wprowadzono faktury), dowiedziałem się o tym przypadkowo w sklepie papierniczym. W zeszłym roku miała wejść jakaś ustawa o zmianach w utylizacji odpadów, za nie dostosowanie się do której groziły olbrzymie sankcje finansowe, o wszystkim dowiedziałem się z gazet. Jeśli tak bardzo Ci na tym zależy, to mogę poszperać dokładnie i zarzucić konkretnymi przykładami, ale nie wydaje mi się to konieczne. "Od spraw gospodarczych to jest rząd" - Prezydent posiada również prawo ustawodawcze i prawo veta. Dla mnie są to istotne informacje, jakie kandydat ma zdanie na te

  26-02-2020 14:33 | ~Księgowy | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Kolego Tom , Polska jest w sytuacji nadzwyczajnego kryzysu demograficznego. Zabrzmi to brutalnie ale nie stać nas na wypłatę emerytur bo nie ma komu na nie płacić. Wysokie składki ZUS uniemożliwiły 10-20 lat temu większości młodzieży założenie rodzin. Nie ma więc ludzi do pracy, tym bardziej że większość z nich uciekła przed biedą na zachód. Alternatywa jest prosta: Likwidacja ZUS i ratowanie tego co jest przez ,,dorobienie dzieci", a osoby starsze do pracy. Albo: ryzykowne sprowadzenie azjatów do pracy co zmieni Polskę nieodwracalnie w nieznośny do życia obóz pełen przestępczości i nieporozumień z cudzoziemcami. Inaczej szybko Rosja lub Niemcy wykorzystają sytuację i przejmą już osłabione państwo jego zasoby mineralne i ludzkie. I zapędzą do przymusowej pracy tych co tu pozostali.Zaręczam, nad staruszkami nie będą mieć litości. Dadzą im szybko wymrzeć z niedożywienia i chorób. Bo leczenie i żywność kosztuje i to sporo.

  26-02-2020 22:08 | ~Tom | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Ad.1 Plotki podajesz za fakt. Fake news, Ad.9- 85 % ludzi jest za tkwieniem w UE, więc polexit, który sugerujesz jest sprzeczny z wolą ludzi. Ad.7 - Nie rozumiem, co piszesz. Od prowadzenia za rączkę, które sugerujesz lub ścisłego doradztwa jest biuro rachunkowe, izba gospodarcza, kolega lub sąsiadka pani Zosia, a nie państwo. Tak jest na całym świecie. Państwo ogłasza i nagłaśnia uchwalane prawo, a ludzie mają go przestrzegać. Co w tym niejasnego ? Rozumiem twoje rozgoryczenie, ale w sprawie nowych przepisów załatw tę sprawę w swoim biurze rachunkowym. Piszę to bez ironii i pozdrawiam cię.

  26-02-2020 22:55 | ~Wyborca | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Jak n jest od Korwina to oni inaczej myślą, jeszcze gorzej niż PiSowcy. trochę się boję a nawet bardzo.

  27-02-2020 06:02 | ~Yhhh | *.t-mobile.pl (188.147.*.*)
Podjacki nie jest od Korwina Wysilcie się i poczytajcie o kandydacie w sieci

  28-02-2020 10:51 | ~Strażak Sam | *-gprs400853.centertel.pl (37.47.*.*)
Ad. 1 Nie są to plotki, ale rzeczowe wyliczenia. Poszperałem w sieci i jeśli chodzi o ścisłość, to są to dane statystyczne Instytutu IPC dla Biura rzecznika MSP, według których 45% przedsiębiorców zrezygnowałaby z opłacania składek do ZUS. Prezes Zarządu Instytutu Emerytalnego, niejaki Antoni Kołek, podał w ubiegłym roku informację, że w skali roku byłaby to strata dla ZUS ok. 5,8 mld zł. Może tak warto najpierw poszukać informacji, a potem dopiero siać ferment, że to "fake news"? Ad. 9 Skąd te dane? - To raz. Dwa - tu chodzi o profil kandydata i JEGO zbieżność poglądową z punktami programu. Jeśli on jest za wyjściem PL z UE, to każdy punkt programu pomijający jakieś unijne traktaty, utrwala tylko jego wiarygodność. Co innego, gdyby wyskakiwał z takimi pomysłami będąc jednocześnie zwolennikiem UE, wtedy rzeczywiście byłby śmieszny, ale ponieważ poglądy ma spójne, to pozostaje jedynie zgadzać się z nimi lub nie. W żadnym wypadku nie świadczy to jednak o jego braku wiedzy, czy kompetencji. Ad. 7 No właśnie widzę, że nie rozumiesz. Nie chodzi o prowadzenie za rączkę, tylko zwykły obowiązek informacyjny. Jeśli Państwo zmienia jakiś przepis, to powinno o nim poinformować zainteresowanych, a tego nie robi. Przedsiębiorca ma się skupić na prowadzeniu działalności, a nie śledzeniu, czy przypadkiem jakiś polityk nie zmienił prawa, a w chwili obecnej tak to niestety działa. A z Biura rachunkowego nie każdy musi korzystać, zresztą, nie sądzisz, że to paranoja, że trzeba korzystać z usług osób trzecich po to, żeby być na bieżąco z przepisami?

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Jacek C. wyjdzie na wolność? 

REGION, Boguszów-Gorce Niedziela, 10:22
29 marca 2020

Do końca kwietnia burmistrz Boguszowa–Gorc Jacek C. ma wpłacić 100 tysięcy złotych poręczenia...
Wypadek w Starym Książu 

Wałbrzych Niedziela, 10:25
29 marca 2020

W sobotę 28 marca ratownicy z Grupy Sudeckiej GOPR pełniący dyżur w Centralnej Stacji Ratunkowej w...
Fixly zachęca – nie generuj śmieci, napraw to, co już masz! 

Wałbrzych/Kraj Wtorek, 09:32
24 marca 2020

Odzież, meble i urządzenia z różnych przyczyn ulegają uszkodzeniu, przez co nierzadko kończą na...
Dwa nowe przypadki  (3)

Wałbrzych/powiat wałbrzyski Niedziela, 09:58
29 marca 2020

– Wiedzieliśmy doskonale, że nie będzie lekko i nie jest, ale musimy sobie z tym wszystkim poradzić....
Kochasz narty? Zobacz, gdzie można poszusować aż do czerwca  (1)

Europa Poniedziałek, 12:54
23 marca 2020

Jeżeli należysz do osób, którym sezon narciarski zawsze wydaje się za krótki, znalazłeś się we...
ZUS dla przedsiębiorców 

REGION Niedziela, 09:46
29 marca 2020

Prawie 2,5 tys. wniosków wysłali w ciągu dwóch tygodni dolnośląscy przedsiębiorcy do ZUS. Dokumenty...
Koronawirus na Dolnym Śląsku 

REGION Niedziela, 09:41
29 marca 2020

Informacja Wojewody Dolnośląskiego Jarosława Obremskiego w związku z sytuacją związaną z...
Dwie godziny matematyki dziennie – CODZIENNIE! 

Wałbrzych Wtorek, 14:40
24 marca 2020

Prezentujemy rozmowę z Jowitą Rząsowską, dyrektor Młodego Kopernika – Językowej Szkoły Podstawowej...
Inwestycje idą do przodu  (5)

REGION, Szczawno-Zdrój Piątek, 14:24
27 marca 2020

Marek Fedoruk Burmistrz Szczawna–Zdroju odwiedził teren budowy dwóch największych i najbardziej...
Potrącił i uciekł  (1)

Wałbrzych Sobota, 09:02
28 marca 2020

44–letni mieszkaniec naszego miasta we wtorek po południu potrącił na oznakowanym przejściu dla...
Zawieszona działalność 

REGION, Boguszów-Gorce Piątek, 14:11
27 marca 2020

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa oraz na podstawie Polecenia Wojewody Dolnośląskiego z...
WBO do rozdysponowania  (9)

Wałbrzych Piątek, 14:06
27 marca 2020

Ruszył Wałbrzyski Budżet Obywatelski!
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo