Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Niedziela, 19 stycznia 2020 Godz.: 12:14:14 Imieniny: Henryka, Mariusza, Marty Czytających: 10070 , Zalogowanych: 2 . Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych

Czynsze w górę

Czwartek, 21 listopada 2019, 13:03, ostatnia aktualizacja: 2019-11-23 11:10
PAW
Miej świadomość
Polak, który odmówił Fordowi (3)

Polska Poniedziałek, 12:05
11 listopada 2019

 
Najnowsze ogłoszenia
Humus - ziemia ogrodowa
Zwietrzelina !
Sprzedam hyundai galloper
Pomoc kuchenna
Głośniki
Książki sprzedam
Półka
Meble
Kelner/kelnerka
Sprzedam stare radia, zegar, kota
Praca dla kierowcy kat B
Podejmę pracę
Sprzedam od już
Usługi glazurnicze
Narty biegowe z butami fischer
Serwis okien i drzwi
Sprzedam mazde 3
Obsługa BDO, ochrona środowiska
Kupię stare wyroby ze srebra 694972047
Kurtka

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. archiwum

Podczas dzisiejsze sesji rady miasta podjęta została uchwała w sprawie podniesienia wysokości stawki czynszu za mieszkanie. Podwyżka o 95 groszy za metr kwadratowy uderzy po kieszeni sporą ilość wałbrzyszan.

Przy okazji procedowania uchwały w sprawie ustalenia wieloletniego programu gospodarowania zasobami mieszkaniowymi gminy Wałbrzych, padł pomysł zaprezentowany przez prezesa MZB Kacpra Nogajczyka.

- Zwróciłem się do prezydenta o umożliwienie podniesienia stawki czynszu o 95 groszy do poziomu 7 zł 53 groszy za metr kwadrratowy - mówi Kacper Nogajczyk. - Koszty utrzymania mieszkań rosną, a gminy ponoszą coraz większy ciężar. Brakuje nam mieszkań komunalnych i socjalnych, a około 40 budynków jest wytypowanych do wyburzenia. Blisko 45 procent budynków wielorodzinnych w Wałbrzychu jest w stanie złym. Podnosimy czynsze po to, by mieć środki na normalne funkcjonowanie.

Prezes MZB przy tej okazji zaprezentował, jakie stawki czynszu ma kilka innych miast - Jelenia Góra - 8 zł za m kw., Zielona Góra - 9 zł 50 gr za metr kw. Podkreślił również, że w Wałbrzychu stawka czynszu jest podnoszona bardzo rzadko, a inne miasta, które już teraz mają czynsze na poziomie Wałbrzycha lub nawet wyższe, noszą się z zamiarem kolejnych podwyżek.

Przy 16 głosach "za", 4 "przeciw" i 1 "wstrzymującym się" nowe stawki zostały uchwalone.

Niejako przy okazji podjęto uchwałę w sprawie gospodarki zasobami mieszkaniowymi miasta. Niniejsza uchwała uwzględnia założenia Programu mieszkaniowego, którego aktualizacja została przedstawiona na sesji Rady Miejskiej Wałbrzycha 26 września 2019 roku, dotyczące wielkości zasobu mieszkaniowego, działań w zakresie poprawy stanu substancji mieszkaniowej a także założenia polityki czynszowej. W związku z nowelizacją ustawy o ochronie praw lokatorów, mieszkaniowym zasobie gminy i o zmianie Kodeksu cywilnego przy ustalaniu wysokości czynszów gmina musi brać pod uwagę koszty utrzymania lokali w tym również konieczność dostosowania wysokości czynszów do zmieniającej się sytuacji na rynku budowlanym. Koszty ponoszone przez Gminę Wałbrzych na bieżącą eksploatację, remonty, termomodernizację budynków oraz budowę nowych budynków mieszkalnych wzrosły w latach 2016-2018 o około 50% i nadal wykazują tendencję rosnącą.

Nowo wybudowane budynki, jak również budynki podlegające termomodernizacji i kapitalnym remontom, będą wyposażane w kotłownie lokalne, co znacznie ograniczy zjawisko niskiej emisji oraz koszty ogrzewania mieszkań. Lokale mieszkalne zostaną przebudowane i wyposażone w łazienki. Budynki wyposażone będą w podjazdy dla osób niepełnosprawnych a w przypadku budynków wielokondygnacyjnych również w windy.

Rosnące koszty remontów i budowy nowych budynków oraz standard i wyposażenie budynków i mieszkań powinny znaleźć odzwierciedlenie w wysokości czynszu. Należy zaznaczyć, że na terenie Gminy Wałbrzych przy ul. Husarskiej została zrealizowana inwestycja mieszkaniowa w ramach rządowego programu Mieszkanie Plus, w wyniku której powstały budynki mieszkalne z mieszkaniami na wynajem. Wysokość stawki czynszu za lokale mieszkalne kształtuje się na poziomie ok. 24 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej natomiast wprowadzone niniejszą uchwałą regulacje zakładają wysokość stawki czynszu za gminne lokale mieszkalne wybudowane w standardzie odpowiadającym standardowi mieszkań budowanych przy ul. Husarskiej oraz w budynkach poddanych gruntownej modernizacji na poziomie ok. 15 - 17 zł za 1 m2 powierzchni użytkowej.

Zapisem budzącym zastrzeżenia i wątpliwości wśród radnych jest ten mówiący o tym, że w budynkach, w których gmina Wałbrzych posiada 25 lub mniej procent udziałów (najczęściej jedno lub dwa mieszkania) gmina przedstawia najemcy lokalu propozycję pierwokupu lokalu. Jeśli ten z tego przywileju nie skorzysta, to gmina ma prawo wystawić mieszkanie na sprzedaż, a lokator dotychczas zajmujący lokal otrzyma propozycję innego lokalu na wynajem.
- Wygląda więc na to, że kto nie skorzysta z prawa pierwokupu, musi się liczyć z przeprowadzką - mówi radna Beata Mucha.

Jolanta Pabisz, kierownik Biura Lokalowego, zaznacza, że taka polityka jest prowadzona również w innych miastach, a ponadto to właśnie świadczy o racjonalnym gospodarowaniu zasobami mieszkaniowymi.
- Zdarza się, że jesteśmy udziałowcem ostatniego mieszkania, a reszta należy do wspólnoty, więc takie rozwiązanie jest korzystne dla gminy, ale również korzystne dla dotychczasowego najemcy, który ma prawo pierwokupu - zaznacza Jolanta Pabisz. - Mamy wieloletnie doświadczenie i mogę zapewnić, że w sytuacjach kiedy przenosiliśmy lokatorów z wyburzanych budynków czy też w innych sytuacjach, często dostawali oni inne mieszkania w znacznie lepszym standardzie.

Kacper Nogajczyk dodaje, że gmina powinna "wychodzić" ze wspolnot, gdzie ma mniej niż 25 procent udziałów, bowiem takie rozwiązanie nie naraża samorządu na ponoszenie niepotrzebnych wydatków.
Dodatki: Zapisz | Drukuj | Wyślij | Zapamiętaj
Następna wiadomość Gorący temat 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  21-11-2019 13:36 | ~Miro | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Najlepiej niech prezio z radnymi eksmituje wszystkich z tego miasta. A następnie razem z radnymi utrzymuje urząd i wszystkie samorządowe instytucje z własnej kieszeni. Może wziąć kredyt - w tym ma doświadczenie.

  21-11-2019 13:44 | ~Aryck Nusbacher | *.dynamic.chello.pl (94.172.*.*)
Kroić gojów Panie Prezydencie. Nasze kamienice, ich ulice!!!

  21-11-2019 13:47 | ~Mieszkaniec | *.unknown.vectranet.pl (88.156.*.*)
Tłumaczenie jak zwykle - tylko remontów w tych budynkach jak nie było od czasów zakończenia II wojny światowej tak nie widać i nie będzie widać jeszcze dłłłłłłłłłłłłłłłługo !! Stałe narzekanie bark funduszy , brak funduszy . gdzie do cholery te pieniądze znikają, co się dzieje z nimi , kto i w jaki sposób nimi zarządza. Owszem najlepiej jest wyburzać , to najlepszy sposób na polepszenie warunków . Dlaczego nie pozwala się na tworzenie Wspólnot Mieszkaniowych , które same, zrobiłyby porządek w swoich domach , ale bez udziału MZB tak bez udziału MZB - bo to powstał dziwny stwór do barania kasy .

  21-11-2019 13:52 | ~marcin | *-04.vectranet.pl (88.156.*.*)
Cieszę się niezmiernie Chcieliście Szełemeja za prezydenta to macie . POdejzewam ze winić i tak będziecie za to Kaczyńskiego Mnie nie jest wcale was zal

  21-11-2019 13:55 | ~Henk | *.gprs.plus.pl (37.248.*.*)
Chcieliście Romana to macie podwyżki a zaraz Roman i dulkiewicze brejzy powiedzą że to przez rząd.... Tak to sobie uknuli

  21-11-2019 14:33 | ~Miro | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Ale pieniądze do kasy gminy i MZB wpadną. Nie po to ktoś kupił MZB żeby do niego dokładać. To wszystko było zaplanowane już wcześniej. Teraz tylko gmina zrobi wszystko żeby gotówka leciała na konta MZB, a nowy właściciel nie był stratny.

  21-11-2019 15:00 | ~Miro | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Zapomnieli dodać że już w lutym uchwalili że w wielu lokalach czynsze wzrosną do 160%. Więc to już druga podwyżka w tym roku.......

  21-11-2019 15:45 | ~gdzie skowyt lemingów??? | *-gprs225775.centertel.pl (31.60.*.*)
a gdzie wałbrzyska platfusiarnia Romana ??? Bicz_bozy Husky i POzostałe tałatajstwo??? POszczekajcie trochę , może coś o winie PISU???? :)))))

  21-11-2019 16:06 | ~v7 | *.adsl.tpnet.pl (83.26.*.*)
Brawo, pan sprzedał co miał w zagrodzie, czyli większość udziałów we wszystkich spółkach, a co w zamian, Stara Kopalnia, system ITS, zatrudnianie fachowców od niczego, najnowsze dziecko spółka InVałbrzych. Miliony w błoto, ale pan powie, że to wina kaczora, a szabesgoje wszystko przyklepią. Płacić nie marudzić, może coś POmoże śpiący Siemoniak w Sejmie, on na pewno zrobi dużo dla miasta haha.

  21-11-2019 16:22 | ~... | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Przecież macie niższe podatki, macie 500+. Podobno społeczeństwo się bogaci- taka podwyżka to nie podwyżka dla ludzi dobrej zmiany

  21-11-2019 16:35 | ~Kaszpir |  (157.25.*.*)
Pośrednio też. Ale to już dla was za głęboka logika

  21-11-2019 16:42 | ~Bicz_boży | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
Podoba mi się ten fejm :) mpge płacić, na biednego nie trafiło Krzysiu! ;)

  21-11-2019 16:49 | ~Bicz_boży | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
Nie rozumiem problemu. Wszystko wokół tanieje (a od stycznia to już w ogóle za pół darmo będzie można żyć), rąk do pracy brakuje, z socjalu rzeka forsy płynie - jak w tych cudownych czasach można narzekać na kilkadziesiat złotych podwyżki za czynsz? Pisowcy wyznawcy, tak szczerze - czy w swoim dobrobycie to w ogóle odczujecie?

  21-11-2019 16:51 | ~Janko raper | *-gprs218584.centertel.pl (31.60.*.*)
Wreszcie ! Jazda !Podnieść smieci czynsze podatki basen teatr parkingi żłobki i przedszkola ! Do roboty ! Koniec z wylegiwaniem się do południa! Baczność lemingi !

  21-11-2019 17:07 | ~Podgórzanin | *.unknown.vectranet.pl (88.156.*.*)
Przypuszczam że gdyby nawet wyburzono połowę budynków z zasobów MZB, to i tak powiedzieliby że brak kasy na remonty. Od czasów powojennych nie remontowano budynków , to teraz podjęto decyzje o ich rozbiórce, to możnowładców najlepsza i najbardziej korzystna sprawa . Kasa będzie wpływać czynsze podwyższane w nieskończoność a poprawy warunków technicznych budynków jak nie było i tak nadal nie będzie . Tak już większość wałbrzyskich zasobów MZB wyburzono.

  21-11-2019 17:22 | ~użytkownik facebook | *Facebook (0.0.*.*)
Zaraz trole z USA powiedzą że to wina 500 plus

  21-11-2019 18:02 | ~użytkownik facebook | *Facebook (0.0.*.*)
Unia dofinansowała remonty ruder więc trzeba podnieść czynsze

  21-11-2019 18:31 | ~observator | *.adsl.tpnet.pl (83.26.*.*)
zbierają na 447

  21-11-2019 18:48 | ~Zus | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
To nie Szełemej zabiera ludziom kasę do ZUSu tylko rząd w Warszawie, żeby realizować obietnice bez pokrycia !!! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej podnosi ceny paliwa i prądu. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej wprowadza wyższe płace minimalne dla pracowników ➡➡ tylko rząd. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Że w MZB pracują ludzie, miasto jest ich pracodawcami➡ czyli my wszyscy za to zapłacimy. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To dopiero początek co rząd nam zgotował.

  21-11-2019 18:50 | ~Zus | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
To nie Szełemej zabiera ludziom kasę do ZUSu tylko rząd w Warszawie, żeby realizować obietnice bez pokrycia !!! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej podnosi ceny paliwa i prądu. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡To nie Szełemej wprowadza wyższe płace minimalne dla pracowników ➡➡ tylko rząd. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡Że w MZB pracują ludzie, miasto jest ich pracodawcami➡ czyli my wszyscy za to zapłacimy. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To dopiero początek co rząd nam zgotował.

  21-11-2019 18:51 | ~Zus | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
To nie Szełemej zabiera ludziom kasę do ZUSu tylko rząd w Warszawie, żeby realizować obietnice bez pokrycia !!! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej podnosi ceny paliwa i prądu. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej wprowadza wyższe płace minimalne dla pracowników ➡➡ tylko rząd. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Że w MZB pracują ludzie, miasto jest ich pracodawcami➡ czyli my wszyscy za to zapłacimy. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To dopiero początek co rząd nam zgotował.

  21-11-2019 18:59 | ~Zus | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
PiS Was wyrolował ➡➡➡ to PiS podnosi wszystko do góry od ZUSu po płace minimalne➡➡ ceny energi i paliwa. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To są decyzje Rządu Prawa i Sprawiedliwości, które odbijają się na lokalną politykę, na miastach i ludziach. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ PiS Wam sprzedał OBIETNICE za które musicie teraz zapłacić.

  21-11-2019 19:02 | ~Zus | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
( Najgorsze jest to, że PiS wam sprzedał OBIETNICE, które was kosztują ) za które bólicie !!! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ A Wy jak te durnie, dalej im wierzyćie i czytacie trolli z PiSu na walbrzyszku.

  21-11-2019 19:13 | ~xyz | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
O trole z PO skończyły wypompowywać cysterny i wzięły się za komentowanie.

  21-11-2019 19:15 | ~Karolek | *.adsl.inetia.pl (212.106.*.*)
Przestań bredzić peowsko tefałenowski bezmózgu

  21-11-2019 19:20 | ~Karolek | *.adsl.inetia.pl (212.106.*.*)
Nie odczujemy.Bo wszystko co zaoszczędzimy na obniżonych podatkach, na 500+ wyprawkach szkolnych i podwyżkach emerytur, Szełemej i szelemejopodobni wyrwą nam z kieszeni.

  21-11-2019 19:44 | ~marcin | *-04.vectranet.pl (88.156.*.*)
tak tez myślałem winny PIS Za bur..l w Wałbrzychu tez

  21-11-2019 20:08 | ~Zus | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
To nie jest budel tylko decyzje rzadu PiSu ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Które mają bezpośtedne oddziaływanie na miasta oraz ludzi i są to ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ ZUS to instytucja państowa nad ZUSem sprawuje władze rządowe. ➡➡ Rząd ustalił podwyżkę ZUSU. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Prąd i ceny paliw nad tym sprawuje też władza Rządu. Wprowadzając podwyżki i podnoszą akcyzę, to wpływa na miasta i ludzi. Szczególnie ceny wszystkiego, WSZYSTKIEGO. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Podwyższenie płacy minimalnej to zasługa Rzadu, urzędy miasta to nie firmy ! Tylko administracja miast. Jeśli rząd podwyższa płace to ludzie w urzędzie też mają podwyżkę. ➡ urzędy nie zarabiają bo nie są to firmy. Wiec muszą podwyższać ceny miejskich instytucji typu MZB. Które wpływają na ludzi i miasta !

  21-11-2019 20:25 | ~Zus | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Ty masz ludzi za idiotów ? ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Podwyżka płacy minimalnej i ZUSu to decyzje ( rządowe ), wpływające na firmy i urzędy, które dotykają ludzi. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Ceny energi i paliw, akcyz to uchwala ( rząd ) Jeśli są podwyżki tych rzeczy, to bezpośrednio wpływa to na ceny firm i urzędów oraz zwykłych ludzi ! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Państwo ( rząd ) pieniązków już nie ma, wiec wyciągają kasę od ludzi i firm oraz urzędów. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ PiS sprzedał OBIETNICE za które firmy i urzędy razem z ludzmi płacą. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Teraz próbują Ci z PiS się ratować oskarżając władze miast za to wszystko. ( ludzie otworzą oczy ) potrafią w końcu myśleć )

  21-11-2019 20:30 | ~takie tam | *.walbrzych.vectranet.pl (109.241.*.*)
To dlaczego nie drożeją czynsze w spółdzielniach mieszkaniowych na piaskowej i podzamczu.

  21-11-2019 21:34 | ~marcin | *-04.vectranet.pl (88.156.*.*)
ceny paliwa za PIS są dużo tańsze jak za PO To nie rzad PIS tylko PO podpisał pakiet klimatyczny który bezpośrednio wpływa na ceny energii KTÓRE NIE WZROSŁY ZA PIS !!!

  21-11-2019 21:40 | ~marcin | *-04.vectranet.pl (88.156.*.*)
Paliwo teraz droższe niż za PO pierwsze słyszę

  21-11-2019 21:44 | ~Piotr | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Lemingi z PO proszę nie kłamać paliwo jest teraz tańsze niz za PO prąd tez nie podrozal wy naprawdę musicie kłamać?

  21-11-2019 21:49 | ~G | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Gnoje najpierw śmieci teraz czynsze. Co PIS da to gnoje z PO zabierają z Szelemejem na czele

  21-11-2019 21:53 | ~Patole | *.t-mobile.pl (37.30.*.*)
A co Ci PiS daje ze swoich? nie, to moje podatki patolu za 500 +. Od stycznia do góry paliwo, alkohol, papierosy, prąd itd Ty ośle PiSowski.

  21-11-2019 22:26 | ~xyz | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Jasnowidz

  21-11-2019 23:23 | ~Kasprzyk | *.internet.cyfrowypolsat.pl (5.172.*.*)
Poczekaj.

  22-11-2019 03:36 | ~lunatyk | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
To wszystko wina Szełemeja!!!

  22-11-2019 03:40 | ~lunatyk | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
Wyrolował nas Szełemej!!!

  22-11-2019 03:41 | ~lunatyk | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
To Szełemej zabiera!!!

  22-11-2019 03:42 | ~lunatyk | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
Masz ludzi za idiotów!!!

  22-11-2019 03:45 | ~lunatyk | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
Wałbrzyskie PO was dyma. Trolle platfusów jak widać to lubią. ~ Zus lubisz to!😊

  22-11-2019 06:21 | ~natkanski | *.pronet-serwis.pl (185.198.*.*)
obojętnie czy to w skutek działań pis czy Romana podwyżka jest ale jaka jest sprawiedliwość jak ja na piaskowej płaciłem i płace a na starym Zdroju, białym kamieniu czy nowym mieście jest masa setki lokatorów którzy nie płacą bo ,bo miasto zakłada i. sprawę na której otrzymują prawo do lokalu socjalnego a tego miasto nie posiada i nie płacący lokator nadal swobodnie mieszka nie płacąc za mieszkanie i nic mu się nie stanie. Panie Romanse, Ekipa z ratusza kiedy posiedzenie rady miasta w tej sprawie rusza,temat zdecydowanie nadaje się do telewizji nie zależnej gdyż miasto jest w czołówce miast nie radzacych sobie z mieszkaniami i dlugami

  22-11-2019 07:27 | ~ | *.walbrzych.vectranet.pl (78.88.*.*)
a co ty gadasz ,mieszkam na Piaskowej i tez drozeje zawsze cos

  22-11-2019 07:57 | ~Komunalnik | *.gprs.plus.pl (31.0.*.*)
Jak się czyta posty niejakiego "ZUS" i jemu podobnych z totalnej oPOzycji, to naprawdę nie ma się czemu dziwić, że jak w Polsce słyszą "Wałbrzych" to patrzą z politowaniem. Z daleka widać że to miasto ludzi prostych, wychowanych na "wunglu" a ci nie od wungla to towarzysze z PZPR. Tych co myślą, powoli przybywa.Co z tego, jak wyjeżdżają stąd bo przyszłość dla nich to przynajmniej Świdnica.I Wrocław. Dlatego takich lemingów indoktrynowanych TVNem i GW nadal jest sporo.I w komentarzach będą się cieszyć z rządów Szelemeja.Podwyżek czynszów i śmieci.Dotowania Starej i Aqua. Tylko w domu, przy Mamrotach będą narzekać do swoich żon.

  22-11-2019 08:00 | ~Misiek | *.dialog.net.pl (62.87.*.*)
Ten pejsaty prezydent zrobi wszystko, żeby ludziom nie mogło być lepiej.To celowa robota, rząd wam daje to ja wam odbiorę z nawiązką i jeszcze powiem, że to wina obecnie rządzących, ale o swojej niegospodarności i permanentnym zadłużaniu miasta nie wspomni. Wszelkie podwyżki czynszów, wywozu i utylizacji odpadów itp. kosztów, którymi obciążani są mieszkańcy nie powinny być większe niż poziom inflacji, a jako średnioroczna w 2018 roku wyniosła 1,6% .

  22-11-2019 08:17 | ~Misiek | *.dialog.net.pl (62.87.*.*)
Ten pejsaty prezydent zrobi wszystko, żeby zwykłym ludziom nie było lepiej. To celowa robota - rząd wam daje to ja wam odbiorę i to z nawiązką i powiem że to wina obecnie rządzących.O wielkiej niegospodarności i wyprowadzania środków z budżetu miasta nie wspomni. Wszelkie podwyżki, którymi obciążani są mieszkańcy ( czynsze wywóz śmieci itp.) nie powinny być wyższe niż poziom inflacji, a ta średnioroczna w 2018 roku wyniosła 1,6% .

  22-11-2019 09:03 | ~Kip | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
Możesz Panu prezydentowi sznurówki pucować rosyjski trolu!!!!!

  22-11-2019 09:57 | ~Zus | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
To nie Szełemej zabiera ludziom kasę do ZUSu tylko rząd w Warszawie, żeby realizować obietnice bez pokrycia !!! ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej podnosi ceny paliwa i prądu. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To nie Szełemej wprowadza wyższe płace minimalne dla pracowników ➡➡ tylko rząd. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ Że w MZB pracują ludzie, miasto jest ich pracodawcami➡ czyli my wszyscy za to zapłacimy. ➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡➡ To dopiero początek co rząd nam zgotował....

  22-11-2019 09:59 | ~Zus | *.dynamic.chello.pl (89.64.*.*)
Nie ktoś tylko Skarb Państwa Kupił udziały w MZB.

1  2  Dalej » | Ostatnia z 2 stron
Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Szełemej samorządowcem roku  (55)

Wałbrzych/Kraj Czwartek, 16:05
16 stycznia 2020

W pierwszym noworocznym numerze miesięcznika "Wspólnota" ogłoszono m.in. ranking samorządowców, w...
Postawią krzyż?  (49)

Wałbrzych Wtorek, 13:08
31 grudnia 2019

30 sierpnia 1980 roku w czasie strajku w wałbrzyskiej kopalni zorganizowana została msza święta. Jakiś...
Budowa obwodnicy   (41)

Wałbrzych Wtorek, 08:55
17 grudnia 2019

Zachodnia obwodnica Wałbrzycha jest w trakcie budowy już o d 9 miesięcy. W wielu miejscach prace...
Biedaszyby wciąż istnieją  (32)

Wałbrzych/REGION Wtorek, 14:17
10 grudnia 2019

Ci, którzy myślą, że problem nielegalnych wyrobisk węgla na terenie Wałbrzycha i okolic już nas nie...
Obwodnica w 20 procentach   (14)

Wałbrzych Czwartek, 09:09
28 listopada 2019

Budowa obwodnicy Wałbrzycha idzie naprzód – powstają pierwsze wiadukty.
Czynsze w górę  (64)

Wałbrzych Czwartek, 13:04
21 listopada 2019

Podczas dzisiejsze sesji rady miasta podjęta została uchwała w sprawie podniesienia wysokości stawki...
Sortownia jako sukces  (29)

Wałbrzych Niedziela, 08:18
17 listopada 2019

100 projektów – 100 sukcesów to kampania ukazująca 100 zadań zrealizowanych na terenie Dolnego...
Budują obwodnicę   (29)

Wałbrzych Poniedziałek, 08:12
4 listopada 2019

W kilku dzielnicach Wałbrzycha widać coraz bardziej zaawansowane prace przy budowie obwodnicy...
"Przyklepali" podwyżkę  (76)

Wałbrzych Wtorek, 15:40
29 października 2019

Zgodnie z przewidywaniami, podczas dzisiejszej sesji Rady Miasta Wałbrzycha, radni przychylili się do...
Powrót ALBY   (28)

Wałbrzych Środa, 08:54
23 października 2019

Dwa lata minęło od czasu, gdy ALBA wywoziła śmieci z Wałbrzycha. Dzisiaj wraca z nowym sprzętem,...
Nobel dla Tokarczuk!  (95)

Wałbrzych Czwartek, 13:09
10 października 2019

Literacka Nagroda Nobla powędrowała do Olgi Tokarczuk i Petera Handke. Wybór został ogłoszony w sali...
Zrezygnujcie z plastiku!  (74)

Wałbrzych Wtorek, 12:45
8 października 2019

Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej od kilkunastu miesięcy zachęca do ekologii, do rezygnacji z...
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

We wtorek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo