Czytaj także: Jelenia Góra Świdnica

WIADOMOŚCI |  SPORT |  FOTOREPORTAŻE |  OGŁOSZENIA |  Będzie się działo |  Rykowisko |  REKLAMA 
Środa, 16 października 2019 Godz.: 12:39:44 Imieniny: Ambrożego, Gerarda, Gawła Czytających: 7572 , Zalogowanych: 1 . Niezalogowany

Wiadomości, Wałbrzych/Boguszów-Gorce

Dworce do remontu

Środa, 9 października 2019, 14:23, ostatnia aktualizacja: 2019-10-11 07:38
JAZ
Miej świadomość
Czy e–papierosy są lepsze od zwykłych? 

Świat Piątek, 23:13
04 października 2019

 
Najnowsze ogłoszenia
Biewer yorkshire terrier piękne suczki
Kawalerka - Zabobrze
Drewno opałowe rozpałkowe 90zł
3 pokoje Cieplice w bloku
Specjalista ds. księgowości
Garaż
Pilnie proszę o pomoc
Nieruchomość w Zachełmiu
Oddam kotki
Technolog / Programista CNC
Kontener 20DV używany morksi budowlany
Kontener 40HC morksi budowlany magazyn 1
Mieszkanie w Piechowicach
Sprzątanie - pokojowa
Kierowca - ładowacz
Piękna działka w Kopańcu
M3 Kowary
Rura spustowa 100 Tytan-Cynk 2mb
Rura spustowa 100 ocynk 2mb
Kostrzyca z pięknymi widokami 45/m2

Dodaj ogłoszenie
 
Kalendarz wydarzeń
Kategorie wydarzeń
Teatry7
Biblioteka pod Atlantami4
Koncerty9
Inne41
 
Fot. JAZ

Dworzec Wałbrzych Główny zostanie odrestaurowany. Prace na terenie dworca mają się rozpocząć już na dniach. Ich koniec przewiduje się na początek roku 2021.

W tym samym czasie będą trwać również prace remontowe na dworcach w Kątach Wrocławskich, Smolcu, Boguszowie-Gorcach i Imbramowicach. Całość prac realizowana jest w ramach projektu PKP S.A. na skalę ogólnopolską. Członek zarządu PKP S.A. Krzysztof Golubiewski w trakcie briefingu prasowego, zwrócił uwagę na fakt rozmiarów realizowanego programu.

- Całość programu ma zostać zakończona w 2023 roku. Przeznaczono na ten cel blisko półtora miliarda złotych. Chcemy, by najbardziej rozwinięty kolejowo historyczny region Polski, był odpowiednio doinwestowany. Oddaliśmy już do użytku osiem dworców, dzisiaj w symboliczny sposób rozpoczynamy pracę w kolejnych pięciu miejscach.

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów również zwrócił uwagę na potrzebę rozwoju Dolnego Śląska.
- W ciągu ostatnich czterech lat południowe regiony Dolnego Śląska były traktowane po macoszemu. Staramy się od czterech lat, by nasz region mógł liczyć na nasze wsparcie – mówił Michał Dworczyk.

Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wspominał także o rozwoju technologicznym.
- Infrastruktura kolejowa poprawia się. Wierzę, że chętnie będziemy z niej korzystać. Połączenia kolei dużych prędkości i Centralnego Portu Lotniczego, to przyszłość dla naszego regionu – mówił Paweł Hreniak.

We wszystkich pięciu dworcach odnowione zostaną elewacje, stolarka okienna i drzwiowa oraz pokrycia dachów. Wewnątrz powstaną przestrzenie do obsługi pasażerów, w których znajdą się przede wszystkim ogrzewane poczekalnie i ogólnodostępne toalety. Modernizacja pozwoli na eliminację barier architektonicznych: wewnątrz i na zewnątrz budynków. Wykonane zostaną ścieżki prowadzące dla osób niedowidzących i niewidomych oraz tablice dotykowe ze schematami poruszania się po dworcach. Ponadto zostaną zlikwidowane m.in. progi czy zbyt wąskie przejścia. Na dworcach znajdą się także wyświetlacze Systemu Dynamicznej Informacji Pasażerskiej wraz z nagłośnieniem, dzięki czemu podróżni będą na bieżąco informowani o ruchu pociągów. Obiekty zostaną wyposażone także w systemy monitoringu i zarządzania budynkami (BMS).

W ramach prowadzonych inwestycji uporządkowane i zagospodarowane zostaną także tereny przydworcowe, na których znajdą się elementy małej architektury, takie jak koszy na śmieci i ławki. Wymienione zostaną nawierzchnie piesze, pojawią się również stojaki rowerowe oraz nowe miejsca postojowe, w tym miejsca dla osób z niepełnosprawnościami. Koszt modernizacji wszystkich pięciu dworców to 62,8 mln zł (netto). Przebudowa dworców Wałbrzych Główny, Boguszów Gorce Zachód oraz Imbramowice będzie współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Z kolei modernizacja dworców w Kątach Wrocławskich i Smolcu zostanie współfinansowana ze środków pochodzących z budżetu państwa.

Więcej o dworcach:

Wałbrzych Główny: po modernizacji na dworcu znajdą się m.in. poczekalnia, Biuro Obsługi Klienta, ogólnodostępne toalety, pomieszczenie dla opiekunów dzieci, pomieszczenia Straży Ochrony Kolei i PKP CARGO oraz inne powierzchnie komercyjne. Przy dworcu poza miejscami parkingowymi i zorganizowanym terenem przesiadkowym będzie również stacja ładowania pojazdów elektrycznych. Wartość całej inwestycji 26 mln zł, wykonawca: Berger Bau Polska Sp. z o.o. z Wrocławia.

Boguszów Gorce Zachód: dworzec po modernizacji będzie zagospodarowany w następujący sposób: poczekalnia, Biuro Obsługi Klienta, ogólnodostępne toalety, pomieszczenie dla opiekunów dzieci, pomieszczenia służące obsłudze ruchu kolejowego oraz pomieszczenia komercyjne. Wartość całej inwestycji: 7,8 mln zł, wykonawca: konsorcjum firm: KAL&SK Sp. z o.o. (lider), PPHU „KAL” Aleksander Kowalski, Usługi Instalacyjno-Budowlane Sławomir Kowalski (partnerzy).
Następna wiadomość Aktualności 
 Poprzednia wiadomość Strona główna 
 
Waszym zdaniem
Do komentujących
Przypominamy, że komentarze, które nie dotyczą treści artykułów, obrażają innych uczestników forum, pomawiają bohaterów tekstów, są wulgarne, propagują treści rasistowskie, nawołują do łamania prawa oraz zawierają rażące błędy ortograficzne, nie będą akceptowane. Regulamin forum czytaj tu.
  09-10-2019 16:59 | ~franek | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Tam gdzie rząd wkłada miliony lemingi PO milczą.

  09-10-2019 17:39 | ~Wacek | *.t-mobile.pl (188.147.*.*)
Za PO dworce okradali, np. za Janika. Zresztą cała ta formacja była od kręcenia lodów.

  09-10-2019 18:38 | ~D... | *.dynamic.chello.pl (89.67.*.*)
I akurat na kilka dni przed wyborami władcy PKP w asyście prominentów reżimowej partii chwilowo rządzącej postanowili zrobić spotkanie prasowe na temat remontu dworców i przystanków kolejowych... Rzygać się chce od aż tak prymitywnej propagandy... :-/

  09-10-2019 18:42 | ~franek | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
reżimowość znasz z opowiadań z TVN24 czy jesteś wnukiem UB-ka któremu zmniejszono emeryturę, a może samym UB-kiem ?

  09-10-2019 18:52 | ~Ikei | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
Milcz sowiecki agencie reżimu

  09-10-2019 18:59 | ~franek | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
to aż tak wam piorą mózgi ? 13-tego się uspokoicie, wasze dziadki ubeckie stracą nadzieję.

  09-10-2019 19:22 | ~ | *-03.vectranet.pl (88.156.*.*)
ale po co tam Zyska ?

  09-10-2019 19:30 | ~franek | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
niech stracę będzie łopatologicznie: bo Ronaldo nie chciał przyjechać jełopie.

  09-10-2019 20:33 | ~bicz_bozy | *-108.interbeskidy.net (194.177.*.*)
po odrestaurowaniu z Dworca Głównego będzie korzystać 100% więcej pasażerów, tj. jakieś 10 tygodniowo. no prawdziwa petarda po prostu. do kompletu postulatów brakuje jeszcze renowacji rynien w MOPSie, wymiana okien w "Sudetach" i remont krawężników na Konradowie - to równie użyteczne Wałbrzyszanom propozycje. to że Zyska z Dworczykiem nie mają bladego pojecia że Dworzec Główny w Wałbrzychu wcale nie jest główny to luz, ale że nikt z wałbrzyskiego pisu im tego nie przekazał wyjaśnia dlaczego nie dostał miejsc biorących.

  09-10-2019 20:37 | ~bicz_bozy | *-108.interbeskidy.net (194.177.*.*)
jeśli jesteś z Wałbrzycha to albo bierzesz pieniądze z pisu, albo ...nie, musisz brać pieniądze z pisu, ludzie z takim intelektem nie potrafiliby korzystać z internetu.

  09-10-2019 21:20 | ~franek | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Nie dezinformuj młodych czytelników. To był dworzec główny, aż do lat 70-tych. Jest to węzeł kolejowy do Kotliny Kłodzkiej i Jeleniogórskiej i taki ma być dalej. To że III RP mająca wszystko w d..pie (za wyjątkiem swoich funkcjonariuszy) doprowadziła do upadku ten dworzec (co wypierasz), to skandal. Pamiętam tłok w restauracji na tym dworcu w latach 70-tych.

  09-10-2019 21:39 | ~bicz_bozy | *-108.interbeskidy.net (194.177.*.*)
napisałem, że Główny nie jest główny, na co odpowiedziałeś, że "dezinformuję" bo przecież Główny BYŁ główny do lat 70tych. tym samym sam napisałeś, że już nie jest. brawo. na kogo głosujesz?

  09-10-2019 22:14 | ~franek | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Bo dezinformujesz wpieprzając propagandę PO-owską o Zysce, którego nawiasem mówiąc nie znam. Czytaj ze zrozumieniem. Nie jest ważne że Główny nie jest główny, tylko kto do tego doprowadził, że przestał nim być. Ach wy PO-wskie barany.

  09-10-2019 22:18 | ~bicz_bozy | *-108.interbeskidy.net (194.177.*.*)
w promilu mojej wypowiedzi nie pojawiło się PO. jesteś debilem stary :)

  09-10-2019 22:35 | ~D... | *.dynamic.chello.pl (89.67.*.*)
Reżim najlepiej widać w TVPiS, zwanej jeszcze czasem, ale już zapewne tylko przez przyzwyczajenie, publiczną. Chyba że chodzi o dom publiczny - to wtedy ok. Tak prymitywnej reżimowej propagandy, jaką tam obecnie serwują, to nawet w czasach głębokiej komuny, czyli za szczytowego Urbana, w telewizorze nie było! Komunistyczna telewizja kłamiąc dbała o pozory wiarygodności, nie obrażała inteligencji widza ordynarnymi kłamstwami, które dzisiaj są w TV na porządku dziennym. Wtedy w telewizorze oglądaliśmy ludzi stosownie dobranych, po prostu mądrych, tylko służących bardzo złej sprawie i wobec tego manipulujących prawdą, ale w sposób inteligentny, czasem nawet przewrotny. Dzisiaj natomiast na ekranie mamy przygłupów - takich tępych, gorliwych agitatorów - jak w Rosji za wczesnego Stalina, gdy chłop oderwany od pługa, zindoktrynowany bolszewicką propagandą, krzewił wśród gawiedzi u siebie na wsi idee jakże szczytne, malując widoki świetlanej przyszłości każdego towarzysza, który odda swe życie, spełniając się w służbie dla umiłowanej, socjalistycznej ojczyzny! On wygadywał te dyrdymały, a oni go słuchali i mu bezkrytycznie wierzyli - bo tak mądrze mówił, tak ładnie, tak od serca po prostu... Dokładnie to, co oni chcieli usłyszeć...

  09-10-2019 23:33 | ~Alojzy Damięcki | *.internet.cyfrowypolsat.pl (37.248.*.*)
może coś na tym zyska?

  10-10-2019 06:29 | ~ | *.unity-media.net (37.201.*.*)
Wstyd i chamstwo

  10-10-2019 06:43 | ~RED | *.play-internet.pl (5.173.*.*)
A kawałek dalej będzie nowoczesna stacja przesiadkowa...to ma sens? Pewnie taki jak wyremontowane pętli autobusowej na szczawienku po której nie ma śladu. Kto trzyma kosze i neon "walbrzych" w garażu, proszę się przyznać. Taki sam sens miał remont ronda czy remont Urzędu Stanu Cywilnego, który po remoncie przeniesiono w inne miejsce. Takie wałki robi się w Wałbrzychu zawsze przed wyborami. Smierdząca komuna-mafia.

  10-10-2019 09:12 | ~Stefan |  (78.9.*.*)
"- W ciągu ostatnich czterech lat południowe regiony Dolnego Śląska były traktowane po macoszemu (...)" - Michał Dworczyk. A to zaskoczenie - samokrytyka w wykonaniu polityka PiS. Wszakże PKP to spółka państwowa, a państwem od 4 lat rządzi PiS. Teraz przed wyborami PiS sobie przypomniał o południu Dolnego Śląska? Ciekawe na jak długo...

  10-10-2019 10:01 | ~franek | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Do czasu, aż pojawi się jakaś Sawicka/Nojman/Gawłowski (niepotrzebne skreślić) i ukręci lody na środkach na modernizację dworców. Zresztą za poprzednich przekręciarzy pieniądze znikały w taki właśnie sposób. Było głośno o tym, pewnie nie w tvn.

  10-10-2019 11:08 | ~HAZAEL | *.gprs.plus.pl (37.248.*.*)
Teraz robi się przewałki na gruntach- patrz marionetkowy "premier" Morawiecki, na sutenerstwie - kryształowy wg. PiS minister Banaś, deweloperstwie - szeregowy poseł Kaczyński, KNF. Ale oni są rozgrzeszenie. Przecież dają społeczeństwu ich pieniądze, które wcześniej im zabrali w różnych typach podatkach.

  10-10-2019 13:52 | ~franek | *.adsl.tpnet.pl (217.99.*.*)
Ale oni wam tam piorą mózgi w tvn-nach. Jesteście już tak zradykalizowani, że czekać tylko na powtórkę nagannych i przestępczych zachowań islamistów.

  10-10-2019 19:23 | ~Jacek | *.t-mobile.pl (188.146.*.*)
Trzeba zadbać o nasz region! Tak samo jak trzeba zadbać poprzez głosowanie podczas wyborów. Ja zagłosuję na pana Tomasza Siemoniaka z Koalicji Obywatelskiej!

Jeśli nie posiadasz jeszcze swojego konta w portalu Wałbrzyszek - zarejestruj się!
 
Będzie się działo! - Walbrzyszek poleca
Najczęściej czytane komentowane
10 30
10 30
 
Najnowsze wiadomości
Warsztaty w Czechach 

Wałbrzych Środa, 08:51
16 października 2019

Kulturalne inspiracje – warsztaty plastyczne to projekt realizowany przez WOK.
Soyka dla wałbrzyszan 

Wałbrzych Środa, 08:48
16 października 2019

Stanisław Soyka i jego najnowsza – autorska płyta: „Muzyka i słowa Stanisław Soyka” oraz I JUŻ I...
Większość za rządzącymi 

REGION, Walim Wtorek, 16:10
15 października 2019

Gmina Walim to ostatni samorząd w powiecie wałbrzyskim, gdzie podsumowujemy wyniki niedzielnych wyborów...
Nietuzinkowa postać  

Wałbrzych Środa, 08:55
16 października 2019

15 października w Multimedialnej Filii Bibliotecznej na wałbrzyskim Podzamczu doszło do spotkania z...
Wyraźnie na PiS 

REGION, Stare Bogaczowice Wtorek, 15:59
15 października 2019

W Starych Bogaczowicach, podobnie jak w Czarnym Borze, triumfował wyraźnie w niedzielnych wyborach PiS.
Wojenne wspomnienia  

REGION, Mieroszów Wtorek, 15:25
15 października 2019

To było wyjątkowe spotkanie dla uczniów z gminy Mieroszów.
Rozmawiali o bezpieczeństwie 

powiat wałbrzyski Wtorek, 15:08
15 października 2019

Wczoraj w Starostwie Powiatowym w Wałbrzychu odbyło się posiedzenie Powiatowej Komisji Bezpieczeństwa i...
Cudzą kartą... 

REGION, Głuszyca Wtorek, 13:46
15 października 2019

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Głuszycy zatrzymali 38–letnią mieszkankę powiatu...
O osiem głosów  (10)

REGION, Mieroszów Wtorek, 14:30
15 października 2019

W gminie Mieroszów walka o palmę pierwszeństwa była najbardziej zacięta ze wszystkich gmin powiatu...
Wyrównana walka 

REGION, Głuszyca Wtorek, 14:19
15 października 2019

W Głuszycy w wyborach parlamentarnych wygrała Koalicja Obywatelska, ale przewaga nad Prawem i...
Szczawno "za" opozycją  (17)

REGION, Szczawno-Zdrój Wtorek, 14:05
15 października 2019

Mieszkańcy uzdrowiskowej gminy Szczawno–Zdrój w niedzielnych wyborach dość wyraźnie opowiedzieli...
Tuż za rogiem...   (5)

REGION Wtorek, 13:23
15 października 2019

Piękna złota jesień zachęca do wyjścia z domu, ruchu, wypoczynku. Szukamy pięknych miejsc, najlepiej...
Zobacz więcej artykułów
 
 
Kalendarz wydarzeń
 
Redakcja
Masz problem? A może wiesz coś ciekawego i chcesz się z nami ta wiedzą podzielić? Zadzwoń do nas!
TEL. + 48 510 237 818

W czwartek dyżuruje
Redaktor naczelny
Paweł Wyszowski
Od 9.30 do 15.30

 
 
Wiadomości |  Sport |  Fotoreportaże |  Ogłoszenia |  Imprezy |  Rykowisko |  Partnerzy |  Regulaminy 
© 2002-2018 Walbrzyszek jest znakiem należącym do Highlander's Group.
WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Napisz do nas | Redakcja | Jelenia Góra | Świdnica | Wałbrzych | hydraulik | Logo